Faktura firmy Salcher z roku 1942
Uniformní knoflíky - stránky sběratele knoflíků
Faktura firmy Salcher z roku 1942

Faktura firmy Mathias Salcher und Söhn (Matyáš Salcher a synové), vystavená 15.5.1942

  • Knopf. und Metallwarenfabriken

Faktura firmy Mathiase Salchera z Bílovce
MATHIAS SALCHER (*14.7.1803 Maria-Luggau Kärnten). Po letech praxe u svého strýce, obdržel v roce 1829 povolení k živnosti - koncesi k výkonu tkalcovského řemesla a založil si vlastní dílnu v ulici Neubau, ve Vídni. Vzhledem k velké úspěšnosti v podnikání, se v roce 1859 rozhodl do firmy přibrat své, již dospělé syny (Rudolfa, Josefa, Ferdinanda a Mathiase) a založit společnost Mathias Salcher und Söhn.

Následně, roku 1863, vznikla pobočka firmy - Mathias Salcher a synové, v Bílovci a v roce 1870 je již podnik označován, jako „Továrna na výrobu látkových a kovových knoflíků“.

V letech 1873-1876 dochází k rozšiřování výroby a sortimentu a firma se tak ve svém odvětví, dostává na přední místo v monarchii. Vznik akciové společnosti, je datován rokem 1910 a nese název MASSAG (Mathias Salcher und Söhn Aktiengesellschaft). Předmětem podnikání, zůstávala stále výroba všech druhů knoflíků a přezek, vč. kovového a tkalcovského zboží. Sídlo firmy bylo ve Vídni, ale hlavní část výroby již probíhala v Bílovci.
archiv novinek
Ivo Tomáš
Hradec Králové
e-mail: info@uniformni-knofliky.cz
tel.: +420 605 263 727
www.uniformni-knofliky.cz
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.